Belalım Benim - İpek & Mertby İpek & Mert   2 years ago

3,159,286 views

30,816   996

İpek Demir & Mert Demir - Belalım Benim

Çok değerli söz yazarı, besteci ve yorumcu Emrah'ın "Belalım Benim" adlı eserinin İpek & Mert yorumudur.

#ipekvemertsahnedeencokistekalansarkilar

Sahnelerimizde seslendirdiğimiz en çok istek alan eserleri elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz.

Gerek sahnelerimize gelerek gerekse videolarımızın altına yorum olarak ilettiğiniz tüm isteklerinizi olabildiğince dikkatle değerlendiriyoruz. Olumlu, olumsuz fark etmeksizin vakit ayırıp yazdığınız tüm görüşlerinize sonsuz saygı ve sevgilerimizle...

İpek Demir & Mert Demir

Belalım Benim

Söz: Şükrü Kekevi
Müzik: Emrah

Yorumcu: İpek Demir
Aranjör: Mert Demir
Gitarlar & Cajonlar: Mert Demir
Bas Gitar: Özgür Ede
Klarnet: Murat Küçük
Video: Sinem Demir
Ses & Işık Sponsor: CK Organizasyon (@ck_organizasyon)
Mekan Sponsor: DEJAVU Cafe (@cafe_dejavuu)

Belalım Benim

Yoluna çıkmaya cesaretim yok
Her halin yolumdan döndürür beni
Şöyle bir bakmaya cesaretim yok
Rüzgarın alevsiz söndürür beni

Nasıl etsem bir yolunu bulamıyorum
Seni bir başkasından soramıyorum
Ne yapsam içimden atamıyorum
Aşkın hasretinde öldürür beni

Belalım benim belalım benim
Ah bu gönlüme helalim benim
Kurtulamam derdinden günahlarından
Günahları boynuma nebalim benim

Çaresiz kalmışım çıkar yolum yok
Sensiz yaşamaya hiç umudum yok
Derdine düşmüşüm dertsiz günüm yok
Hasret tuzağında öldürür beni


Diğer videolar ve sahne takvimi için
Resmi Web Sitemiz: http://www.medcezirorkestrasi.com
Facebook: https://www.facebook.com/ipekvemert
Instagram: http://www.instagram.com/ipekvemert


Sık Sorulan Sorular için bazı bilgiler :)

İpek ve Mert kardeştir. Mert, abi olarak 4 yaş büyüktür. Yaklaşık onbeş senelik sahne geçmişleri ve canlı performans tecrübeleri bulunmaktadır. Uzun yıllar geniş bir kitleye hitap etmiş ve büyük beğeni toplamışlardır.

İpek Demir
Solist / Söz Yazarı / Besteci
1987 Doğumlu İpek Demir, çocukluktan bu yana kendi şarkılarını yazmaya ve şarkı söylemeye olan ilgisi, ağabeyi Mert Demir'in gitar çalmaya başlamasıyla bu yönünü keşfetmesine zemin hazırlamıştır. Lise yıllarında müzik öğretmeninin koro seçimlerinde kendisini fark etmesi ve okul konserlerinde kendisine solo performanslar vermesi müzik hayatının ilk tecrübelerini edinmesini sağlamıştır. Aynı yıllarda Sarıyer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'na girmiş ve 3 sene aktif devam etmiştir. Lisans öğrenimini Kocaeli Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Amerika'da dil öğrenimi görmüştür. Üniversite yıllarında başladığı profesyonel sahne hayatı, ağabeyi Mert Demir ile ikili olarak ve ayrıca yine beraber kurdukları Med Cezir Orkestrası adlı orkestrada canlı sahne performanslarına aktif olarak devam etmekte, ayrıca albüm çalışmalarında kendi şarkılarını yaparak söz yazarı ve besteci kimliği ile de yer almaktadır.

Mert Demir
Gitarist / Aranjör / Söz Yazarı / Besteci
1983 Doğumlu Mert Demir, müzik hayatına çocukluğunda dinlediği Gipsy Kings'ten etkilenerek başlamıştır. Gitara karşı olan ilgisi, Flamenco tutkusu ve bu dildeki şarkıları anlayabilmek için kendi kendine İspanyolca öğrenmeye kadar giden bir serüven haline dönüşmüş, Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde Ilgaz Benekay'dan Flamenco Gitar eğitimi almıştır. Lise yıllarında okul orkestrasında gitar çalarak ve şarkı söyleyerek devam etmiş ve müzisyen büyüklerinin de desteğiyle Üniversite öğrenimine gelmeden piyasada pek çok sahnede çalmaya başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünde Lisans öğrenimini görmüştür. Profesyonel sahne hayatı Kız kardeşi İpek Demir ile ikili olarak ve ayrıca yine beraber kurdukları Med Cezir Orkestrası adlı orkestrada canlı sahne performanslarına aktif olarak devam etmekte, bununla birlikte ikilinin albüm çalışmalarının aranjörlüğünü de yapmaktadır.

Comments